Alert #56245, Jana Pawła II 13, 20-535 Lublin, Polska

Usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu Jana Pawła 2/Gęsia.

Szanowni Państwo - w godzinach porannych korek na ulicy Gęsiej sięga codziennie bloku przy ulicy Gęsiej 28 (czasami nawet dalej) - mniej więcej 400m metrów długości nie licząc osób, które dodatkowo czekają na ulicy Wróblej. W chwili obecnej jeden wyjazd ulicą Gęsią (wskazanym skrzyżowaniem) 'obsługuje' 35 bloków, a w najbliższym czasie zostanie oddanych 5 kolejnych.
Niestety konfiguracja świateł na skrzyżowaniu nie jest doskonała, a zielona strzałka do prawoskrętu bardzo często nic nie daje ponieważ ruch odbywa się również na wprost.

Idealnym rozwiązaniem byłoby wykonanie dodatkowego pasa do prawoskrętu, jednak stan działek (właścicielstwo) nie daje takiej możliwości. Kolejną możliwością jest zmiana konfiguracji i właśnie taką chciałbym zaproponować. Miałaby ona być zależna od położenia pętli na pasie do lewoskrętu oznaczonym na zdjęciu numerem 2. W chwili obecnej konfiguracja puszcza jednocześnie kierunki oznaczone 1 i 4 (jazda na wprost + skręt w prawo), następnie na tych pasach zapala się kolor czerwony i puszczane są lewoskręty: 2 i 3. Na pasie oznaczonym numerem 2 bardzo często na przejazd nie czeka żaden samochód, zatem uzależnienie świateł od tej sytuacji i brak reakcji (zapalenia światła zielonego na pasie numer 2) dawałby możliwość jednoczesnego zapalenia zielonego na pasach 3 i 4 (pozostawienia zielonego na pasie nr 4), czyli de facto wydłużenie możliwości przejazdu w problematycznym miejscu.

Pomijam w swojej analizie fakt, że przy zapalonych światłach czerwonych na wszystkich 4 opisanych pasach i zielonym w ciągu Jana Pawła 2, bardzo często po Jana Pawła 2 nie odbywa się praktycznie żaden ruch, zatem można by było w godzinach porannych 7-8:30 zmodyfikować cykl przesuwając kilka sekund na rzecz ulicy Gęsiej.

inne

Alert zweryfikowany

Ten alert został oznaczony przez opiekuna gminy jako zweryfikowany.

Osoba odpowiedzialna za zgłoszenie: Kancelaria Prezydenta
E-mail kontaktowy: naprawmyto@lublin.eu

NaprawmyTo.pl automatycznie wysyła powiadomienia o nowych alertach do instytucji i organizacji które mogą problem rozwiązać. Jeśli jednak chcesz napisać w swoim imieniu możesz skorzystać z listy powyżej.

status: Otwarty

poprzyj

Jeszcze nikt nie poparł tego alertu

Zgłoś naprawienie

Powiadomienia


Przejdź do profilu użytkownika
Alert dodany przez chlopakzsasiedztwa w dniu 11/10/2018 o 14:08
cloud Komentarze

Aby dodawać komentarze należy się zalogować.